Remarketing reklam nedir ?


remarketing2

Remarketing reklam modelinde  sitenizi veya reklamınızı daha önce incelemiş, ürünüze veya hizmetinize ilgi duymuş fakat henüz karar verememiş ziyaretçiler hedeflenmektedir. PPC reklam modelini tercih eden firmalar tarafından  sıklıklıkla kullanılan ve tercih edilen bir reklam modelidir. Bu reklam modeliyle potansiyel müşterilerinizi tekrar hedefleyerek düşük maliyetle yüksek fayda elde etmek mümkündür.Daha önce sitenizi ziyaret etmiş ziyaretçilerin yeniden sitenizi ziyaret etme olasılığı daha yüksektir.

RemarketingDiagramRemarketing özellikle e-ticaret sitelerinde kullanılan reklam modelidir. Google Adwords reklam modelinde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Ziyaretçinin x sitesine beğendiği bir ürünü satın olmak üzere girdiği , ürünü incelediği fakat ürünü satın almadan siteden çıkış yaptığı bir durum olduğunu düşünelim .Remarketing reklam modelinde ziyaretçiye farklı site ve arama sonuçlarında daha önce incelemiş olduğu ürün ve site defalarca gösterilerek  ürünü ve siteyi hatırlaması ve alışverişini tamamlaması hedeflenmektedir. Cpatrendreklam çalıştığı geniş ve kaliteli yayıncı ağında sitenizi önceden ziyaret etmiş potansiyel müşterilerinize reklamınızı gösterir böylece kullanıcılar tekrar sitenize yönlendirilir.

Remarketing sadece ppc reklam modeliyle sınırlı değildir.2011 yılında norveçli Hurtigrüten şirketi müşterileri  email remarketing kampanyası uygularak daha önce kayıt yaptırmış fakat ödeme yapmamış müşterilerine sadece 25 email göndererek $57000 kar etmiştir. (bknz)